Scroll Top

Windy osobowe

Podczas renowacji istniejących budynków często okazuje się, że nie ma możliwości, by wykonać szyb o standardowych wymiarach. Wtedy rozwiązaniem są windy z niskim podszybiem bądź windy z niskim nadszybiem. Nowoczesne rozwiązania gwarantują większy komfort zarówno w budynkach mieszkalnych, jak również w budynkach użyteczności publicznej – windy hydrauliczne szczególnie polecane są w budynkach o ograniczonym ruchu.

Oczywiście dźwigi z niskim nadszybiem oraz dźwigi z niskim podszybiem polecamy także do nowych budynków – wykonujemy i montujemy je wedle potrzeb inwestora, biorąc pod uwagę takie parametry, jak udźwig, wysokość podnoszenia oraz wielkość kabiny.

winda-osobowa

Specjalistyczne windy osobowe

Windy osobowe to specjalistyczne urządzenia służące do transportu ludzi pomiędzy różnymi poziomami budynków. Są one nieodzownym elementem nowoczesnej architektury, szczególnie w budynkach wielopiętrowych, gdzie ich głównym zadaniem jest zapewnienie wygodnego i szybkiego dostępu do poszczególnych kondygnacji.

Jeśli nadal masz pytania, z przyjemnością Ci pomożemy! Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy w sekcji kontaktowej na naszej stronie internetowej.

Jeśli utkniesz w windzie, najważniejsze jest zachowanie spokoju i nie podejmowanie samodzielnych prób wydostania się z kabiny. Oto co powinieneś zrobić:
  • Naciśnij i przytrzymaj przez 6-10 sekund przycisk alarmowy na panelu dyspozycji w kabinie windy. Powinien się rozlegnąć sygnał dźwiękowy, który uruchomi procedurę połączenia z pogotowiem dźwigowym, poinformuj operatora o swojej sytuacji, podając adres i numer windy (znajdujący się na tabliczce w kabinie).
  • Jeśli przycisk alarmowy nie działa lub nie ma połączenia głosowego, poszukaj informacji z numerami telefonów do serwisu windy. Zadzwoń na jeden z tych numerów i poproś o pomoc.
  • Nie próbuj otwierać drzwi windy siłą. Nie próbuj wychodzić z kabiny. Może to być niebezpieczne dla Ciebie i dodatkowo spowodować uszkodzenie windy – co może być kosztowne…
  • Znajdź wygodną pozycję i poczekaj na przyjazd konserwatora. Możesz rozmawiać z innymi pasażerami lub słuchać muzyki, aby się odprężyć i nie myśleć o lęku przed zamkniętą przestrzenią.
  • Nie panikuj i nie krzycz. Nie ma powodu do obaw, ponieważ winda jest bezpiecznym urządzeniem i awarie są bardzo rzadkie. Konserwatorzy zrobią wszystko, aby jak najszybciej Ci pomóc.
Zatem, jeśli utkniesz w windzie między piętrami, nie musisz się obawiać o swoje bezpieczeństwo. Zachowaj spokój. Serwis windy jest dostępny przez całą dobę i przyjedzie do Ciebie jak najszybciej. Dźwigi z założenia są projektowane jako „pomieszczenia bezpieczeństwa” najbezpieczniej jest właśnie wewnątrz. Nie należy się obawiać, że zabraknie powietrza, kabiny są wentylowane i zapewniają zawsze dopływ świeżego powietrza. Opuszczanie windy w takiej sytuacji powinno się odbywać wyłącznie pod nadzorem profesjonalnych służb ratowniczych.
Privacy Preferences
Podczas odwiedzania naszej witryny internetowej przeglądarka może przechowywać informacje z określonych usług, zwykle w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.