Scroll Top

Platformy dla niepełnosprawnych

Platformy dla osób niepełnosprawnych to urządzenia, które ułatwiają pokonywanie barier architektonicznych, takich jak schody, podesty czy progi. Platformy mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a także na różnych rodzajach schodów: prostych, krzywoliniowych, zabiegowych czy spiralnych. Platformy są przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale mogą być również wykorzystywane przez osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się lub niosące ciężkie przedmioty.

Platformy dla osób niepełnosprawnych dzielą się na dwa główne typy: platformy pionowe i platformy schodowe ukośne. Platformy pionowe to podnośniki, które przemieszczają się w linii prostej do góry i do dołu, pokonując różnicę poziomów. Platformy pionowe mają zazwyczaj niewielkie wymiary i nie wymagają dużo miejsca do montażu. Platformy pionowe mogą podnosić osoby na wysokość od kilkunastu centymetrów do 3 metrów. 

Platformy schodowe to windy, które poruszają się po torze zamocowanym do schodów lub ściany. Mogą pokonywać schody o różnym kształcie i nachyleniu, a także z zakrętami i przystankami

Platformy dla osób niepełnosprawnych to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, które poprawiają komfort i jakość życia osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Platformy umożliwiają im samodzielne i bezpieczne poruszanie się po budynkach, a także zwiększają ich niezależność i integrację społeczną. Platformy są także korzystne dla właścicieli i zarządców budynków, ponieważ podnoszą ich standard i atrakcyjność, a także spełniają wymogi dostępności i przepisy prawa.

Privacy Preferences
Podczas odwiedzania naszej witryny internetowej przeglądarka może przechowywać informacje z określonych usług, zwykle w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.